top of page

Karamelinis sūrio pyragas


Happy birthday to eatamins! 4 metai... 4 metai! Pati negaliu patikėti. Bet labai džiaugiuosi, kad kažkada pradėjau, o dabar labai smagu restrospektyviai pamatyti koks ilgas kelias per tą laiką nueitas. Man pačiai vis dar keista, kad jau išleisti eatamins premium produktai, o labiausiai džiugina kiek žmonių sutikta, kiek pažinčių užmegzta. Esu labai dėkinga ir laiminga!


Aišku, tokia proga savaime prašosi torto. Nieko geriau nei karamelinis cheesecake'as ir nesugalvosi!Prep time: 20 min.

Cooking time: 55-90 min.

Servings: ??? :D

Pastaba: aš naudojau mažytę 15 cm skersmens kepimo formą. Jei naudosite 22 cm formą, kiekius reiktų padvigubinti.

Ingredientai:

Pagrindui:

155g kvadratinių sausainių (pvz Gaidelis)

70g sviesto


Kremui:

400g vanilinės kreminės President varškės

200g kreminio sūrio (pvz Philadelphia)

50ml riebios grietinėlės

1 kiaušinis

1 1/2 šaukšto kukurūzų krakmolo

4 dideli šaukštai eatamins sūdytos karamelės


Viršutiniam sluoksniui:

3 dideli šaukštai (arba daugiau, jei jums norisi :D) eatamins sūdytos karamelės

____________________________________________________


Orkaitę įkaitinti iki 180C laipsnių. Kepimo formą iškloti kepimo popieriumi.


Sausainius susmulkinti blenderiu iki smulkių trupinių. Sviestą ištirpinti ir sumaišyti su sausainių trupiniais. Turi gautis lipni masė. Ja iškloti kepimo formos dugną ir sieneles bent porą centrimetrų. Kepti įkaitintoje orkaitėje 10 min. (jei forma 22 cm, gali užtrukti ir porą minučių ilgiau).Dideliam dubeny sumaišyti visus kremo ingredientus. Neperplakti, kad neatsirastų burbuliukų (dėl jų pyragas gali skilinėti), bet masė turi būti švelni ir vientisa.


Kremo masę supilti į kepimo formą, iš išorės apvynioti foliją, kad kremas tikrai neprabėgtų per dugno sujungimus. Aš sūrio pyragą kepiau su garų funkcija, bet jei tokios neturite, galima į skardą pripilti vandens ir pastatyti po pyragu.


Kepti 15 minučių 180C orkaitėje, tuomet 40 minučių 120C orkaitėje ir pabaigoje dar 20 min. išjungus garų funkciją arba išėmus vandens vonelę (jei jūsų forma 22 cm: kepti 15 minučių 180C orkaitėje, tuomet 60 minučių 120C orkaitėje ir pabaigoje dar 20 min. išjungus garų funkciją arba išėmus vandens vonelę). Baigus kepti pyrago vidurys dar atrodys virpantis. Išjungus orkaitę, praverti dureles ir palikti pyragą pilnai atvėsti. Galiausiai užpilti sūrytą karamelę ir tolygiai paskirstyti. Tuomet perkelti į šaldytuvą bent 4 valandoms, o geriausia - per naktį.


Pilnai atšalusį tortą perkelti ant padėklo. Jei norisi, užpilti dar šiek tiek karamelės, kad ji gražiai varvėtų per torto kraštus ;)


Enjoy! <3


P.S. Man labai patinka tortus ar pyragus kepti mažesnėje 15 cm formoje, kadangi mūsų namų ūkis susideda iš 2 asmenų :D Tokiu būdu nereikia sušlamšti viso didelio torto per savaitgalį dviese arba nereikia maisto išmesti (maisto švaistymo aš tiesiog negaliu pakęsti).
#pyragas #sūriopyragas #sūriopyragassukaramele #karamelinissuriopyragas #karamelinischeesecake #cheesecake #caramelcheesecake #saltedcaramel #saltedcaramelcheesecake #dessert #cake #surikaramele #saltedcaramel #sudytakaramele

282 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page