top of page

Turkiški kiaušiniai

Atnaujinta: 2021-11-19


Turkiški kiaušiniai. Originaliai - Çılbır. Never heard? Tiesą pasakius, aš taip pat apie juos sužinojau palyginus neseniai. Užpernai. Kai ši “naujiena” hitino didžiųjų pasaulio naujienų portalų maisto skiltis, populiariausius blogus bei garsių pasaulio restoranų vėlyvųjų pusryčių meniu. Lietuvoje tai dar palyginti naujiena, nors tikiu, kad Lietuvą geri trendai dabar jau pasiekia gerokai greičiau. Tuo aš tikrai labai džiaugiuosi.


Na o dabar apie patį patiekalą. Nuo pirmo karto, kai jį pabandėme namie, abejingų neliko. Jame yra viskas, ką aš mėgstu - žolelių, graikiško jogurto su šiek tiek česnako, kreminiai kiaušiniai be marškinėlių bei aštrokas “degintas” čili sviestas. Gal skamba ir keistai ar mums negirdėtai, bet šis patiekalas yra fantastiškai skanus. Beje, palyginus dažnai aš kiaušinius renkuosi valgyti vakarienei, o ne pusryčiams, kaip daug kam įprasta. Kodėl? Nes tai baltymai. Jie itin svarbūs sportuojantiems. Tad man šis patiekalas yra tobulas vakarienei, o ypač po sporto. Kiaušiniai - baltymai, graikiškas jogurtas - baltymai. To-bu-la!

Prep time: 10 min.

Cooking time: 5 min.

Servings: 2


Ingredientai:

• 400 g graikiško jogurto

• 1 šaukštas sviesto

• Skiltelė česnako

• 1 šaukštas alyvuogių aliejaus

• Sauja petražolių

• 1 šaukštelis čili dribsnių

• Sauja krapų

• Druska

• 4 kiaušiniai

____________________________________________________Petražoles ir krapus nuplauti, nusausinti, supjaustyti. Žoleles sudėti į jogurtą, įspausti česnako, įdėti druskos ir išmaišyti. Po pusę šio mikso įdėti į dvi gilias lėkštes.


Toliau kiaušiniai be lukšto. Užvirti puode vandenį ir sumažinti ugnį iki mažiausios, kad vanduo neburbuliuotų. Į mažą indelį, o dar geriau į mažą sietelį įmušti kiaušinį ir iš jo puode atsargiai ir laikant kuo arčiau vandens įleisti kiaušinį. Ir taip likusius 3. Virti 3-3,5 min. Kai išverda, kiaušinius išimti su kiaurasamčiu, nusausinti popieriniu rankšluosčiu ir po 2 kiaušinius įdėti į lėkštes ant jogurto.

Kol verda kiaušiniai galima pasiruošti “degintą” sviestą. Reikia ištirpdyti sviestą, įpilti aliejaus, įberti čili dribsnių ir šiek tiek juos pakepinti, apie 30-60 sekundžių kol pakeis spalvą į rusvą/rausvą.

Degintu sviestu palaistyti kiaušinius, pabarstyti žolelėmis.

534 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page