top of page

Miso ir sezamų aliejaus pyragas su miso karamele


Man taip patinka kas nors kitokio, nenudrožto, neatsibodusio, o gal net negirdėto. Tai va pabandžiau, pakoregavau, įsimylėjau. Pyragas vos traškia plutele ir minkštu, drėgnu vidumi. Labai LABAI rekomenduoju pabandyti.Kas ta miso pasta? Vienas iš populiariausių japoniškų produktų - fermentuota sojų pasta, kuri visų pirma skirta virti Japonijos klasikinei miso sriubai, taip pat kitoms sriuboms, marinatams, padažams ir žinoma - desertams. Miso turi umami - pagal japonus penktąjį skonį. Pagal mane, tai šitas žodis į lietuvių kalbą neišverčiamas, bet žmonės vadina pikantiškumu :D Man žodis "pikantiškas" yra išvis weird :D Bet nenukrypstant nuo temos, tai umami duoda sūraus, žemiško, intensyvaus skonio. Produktai, kurie turi stopraus umami skonio: mėsa, sultiniai, ančiuviai, sūriai, sojų padažas, žuvis, jūros gėrybės, žuvies padažas, grybai, pomidorai. You get the idea.


Miso galite rasti didžiuosiuose prekybos centruose, promo cash & carry, Azijos produktų parduotuvėse, misogero.lt


Toliau apie sezamų aliejų. Šitas receptas yra su nekepintų sezamų aliejumi. Su kepintų manau, kad gali būti per stipru. Aš šiame recepte maišau 50/50 sezamų ir alyvuogių aliejų. Abu naudoju iš bionaturalis (reklama). Jei norit intensyvesnio skonio, naudokite tik sezamų aliejų.
Prep time: 10 min.

Cooking time: ~55 min.

Servings: ??? :D


Ingredientai:

350g miltų

125g balto cukraus

125g rudo cukraus (demerara)

2 šaukšteliai kepimo miltelių

1/2 šaukštelio kepimo sodos

1 šaukštelis malto imbiero

1/2 šaukštelio druskos

1/2 pakelio sviesto (100g)

75ml sezamų aliejaus

75ml alyvuogių aliejaus

3 šaukštai miso (geriausia raudonos) pastos

125ml raugintų pasukų (galima keisti kefyru)

2 dideli kiaušiniai

____________________________________________________


Orkaitę įkaitinti iki 180C laipsnių. Kepimo indą ištepkite sviestu ir įklokite kepimo popierių.


Dideliame dubenyje sumaišyti sausus ingredientus: miltus, cukrus, kepimo ir sodos miltelius, maltą imbierą, druską.


Prikaistuvyje ant nedidelės ugnies išlydyti sviestą su aliejais. Įmaišyti miso pastą ir gerai išmaišyti kol bus praktiškai vientisa. Visiškai vientisa neišeis, bet kad būtų jau beveik :D Palikti kelias minutes atvėsti.


Į sausus ingredientus supilti atvėsusius riebalus, išmaišyti. Įmušti kiaušinius, supilti pasukas ir gerai išmaišyti kol masė taps vientisa. Viską supilti į kepimo skardą ir kišti į orkaitę.


Dabar bus įdomioji dalis, nes viskas labai priklauso nuo jūsų orkaitės. Maždaug nuo 45-50 kepimo minutės jūs turėtumėte patikrinti pyragą mediniu pagaliuku. Jei prilimpa skysta tešla - dar reikia kepti. Bet jei limpa drėgni gumuliukai, iš esmės galima išjungti. Kepimas gali užtrukti ir 60 min. Viskas labai priklauso nuo orkaitės, kepimo indo ir t.t.


Labai svarbus momentas: išjungus orkaitę, reikia palikti vos pravertas orkaitės dureles kol pyragas visai atvės (minimum 30 min. jo negalima judinti). Tik tada jį galima traukti iš orkaitės.


Tik kai pyragas pilnai atvės, ant jo galima pilti miso karamelę. Kitu atveju karamelė nuo pyrago šilumos suskystės ir nebesilaikys.


Enjoy, babes!
544 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page